Centrum Kompetecyjne Catia/NX

CO STUDENCI MYŚLĄ O NX?

W połowie maja firma KS Automotive miała przyjemność przeszkolić zaprzyjaźnioną grupę studentów z Akademii Górniczo Hutniczej – AGH Aero Team. O współpracy firmy z grupą studentów pisano już wcześniej (KILKA SŁÓW O AGH AERO TEAM), natomiast udało się zebrać kilka opinii odnośnie pracy młodych inżynierów w NX i ich spostrzeżeniach. A oto kilka z nich:

  • Wszyscy uczestnicy byli ze szkolenia bardzo zadowoleni. Duża dawka informacji na czym polegają podstawowe funkcje i od razu ćwiczenia żeby to utrwalić. W razie problemów prowadzący wszystko wyjaśniał. Zostaje nam tylko praktyka żeby to utrwalić:-) Program bardzo intuicyjny.
  • Prowadzone szkolenie wyróżnia się profesjonalną kadrą, solidnie przygotowanymi materiałami i dobrym wykorzystaniem czasu. Jestem bardzo zadowolony z umiejętności, które nabyłem podczas szkolenia podstawowego z NX-a i wkrótce będę mógł je wykorzystać podczas pracy nad naszym projektem.
  • Kurs prowadzony był na wysokim poziomie. Możliwości programu przedstawione zostały w sposób zrozumiały, z ukazaniem ich praktycznych zastosowań w projektowaniu. Prowadzący dokładnie omawiał wszystkie zagadnienia i opowiadał na każde pytanie jakie pojawiło się w czasie kursu. Bez wahania mógłbym polecić ten kurs wszystkim moim znajomym.
  • Profesjonalne podejście do sprawy. 8 godzin przedstawienia zagadnień programu, w tym czas na przećwiczenie materiału. Przygotowane zadania bardzo ułatwiły naukę. Jestem bardzo zadowolony z kursu.
  • To szkolenie to czas zainwestowany w nasze umiejętności, co będzie procentować w przyszłości. Dzięki szkoleniu zdobyliśmy mnóstwo umiejętności, które  teraz wykorzystujemy w programie NX. Szkoda, że takich szkoleń nie ma na naszej uczelni, czy to w formie zajęć obowiązkowych, czy też dodatkowych fakultetów.
  • Uważam, że kurs przygotowujący do pracy z programem NX prowadzony był w sposób profesjonalny. Zajęcia były prowadzone w sposób elastyczny, dzięki czemu mogliśmy brać aktywny udział w kursie, a przedstawioną teorię zastosować bezpośrednio na zajęciach w trakcie ćwiczeń. Bardzo przydatne były także materiały pomocnicze, które otrzymaliśmy. Przejrzystość przekazanej wiedzy pozwoliła na bieglejsze poruszanie się po programie, a zajęcia upływały w bardzo przyjaznej atmosferze.

Firma KS Automotive ma nadzieję, że wiedza uzyskana podczas szkolenia z NX pozwoli studentom rozwijać swoje umiejętności w zakresie projektowania oraz pomoże w przygotowywaniu projektu konkursowego na zawody SAE Aero Design w roku 2014. Więcej o współpracy KS Automotive z AGH Aero Team na stronie Centrum NX.