Centrum Kompetecyjne Catia/NX

KS AUTOMOTIVE PARTNEREM AGH AERO TEAM

Miło nam poinformować, iż KS Automotive rozpoczął współpracę ze studentami wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki z Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie. Współpraca ma obejmować szkolenia z oprogramowania NX firmy Siemens Industry Software dla grupy studentów z Aero AGH Team, którzy planują wziąć udział w międzynarodowych zawodach SAE Aero Design w roku 2014. Studenci pod kierownictwem Katedry Robotyki i Mechatroniki, aktualnie pracują nad koncepcją samolotu, który mają zaprezentować na zawodach, a firma KS Automotive ma udostępnić swoją wiedzę w zakresie projektowania w NX.

Losy projektu można śledzić na oficjalnym funpage’u Aero AGH Team.

Zawody AERO DESIGN są zawodami projektowymi dla studentów kierunków lotniczych, organizowanymi corocznie przez Society of Automotive Engineers (SAE). Głównym zadaniem stojącym przed zawodnikami jest zaprojektowanie i zbudowanie modelu latającego zdolnego do podniesienia jak największego ładunku.

Co roku zmianie ulega regulamin zawodów, co zmusza startujące drużyny do szukania nowych dróg do zwycięstwa. Zawody AERO DESIGN organizowane są w trzech znacznie różniących się od siebie klasach: micro, regular i advanced. W każdej z nich droga do osiągnięcia sukcesu jest inna, dzięki czemu na zawodach pojawia się niezwykle szeroka ilość rozwiązań konstrukcyjnych i pomysłów na zbudowanie maszyn latających.

Zawody odbywają się w trzech edycjach. Dwie z nich: EAST i WEST (wschodnia i zachodnia), odbywają się w Stanach Zjednoczonych, natomiast trzecia odbywa się w Brazylii.

Firma KS Automotive szczyci się wieloletnim doświadczeniem ponad 200- stu konstruktorów współpracujących z największymi koncernami motoryzacyjnymi na świecie co gwarantuje wysoki standard oferowanych seminariów i szkoleń. Firma KS Automotive jest certyfikowanym partnerem Siemens Industry Software w zakresie dystrybucji i wdrażania rozwiązań PLM.